Radyo 54

SUBÜ’nün sahasına bu tabelayı astılar!

SUBÜ’nün sahasına bu tabelayı astılar!
62 views
29 Haziran 2020 - 11:50

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Stadyumu’na gece saatlerinde dev Sakarya Üniversitesi (SAÜ) tabelası asıldı.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi kurulduktan sonra Sakarya Üniversitesi’nin Esentepe kampüsü içindeki Teknoloji Fakültesi ve Spor Fakültesi yeni üniversiteye geçmişti. SUBÜ kullandığı bu fakülteler için yeni bir bina yapılana kadar SAÜ Kampüsü içindeki bazı faaliyet alanları kullanacaktı. Fakat bu süre içerisinde SUBÜ personel ve öğrencilerinin yemekhanelerden yararlanmasını engellendiği, personellerinin servisleri kullanmasına izin verilmediği ve gelen tepkiler üzerine bu uygulamanın geri çekildiği söylenmişti.

DEV TABELA

SAÜ ve SUBÜ arasında yaşandığı söylenen gerilim dün gece tabela olayı ile yeni bir boyuta taşındı. Nitekim SUBÜ’ye devredilen Spor Fakültesi’ne bağlı stadyuma dev SAÜ tabelası yerleştirildi.

ÖĞRENCİLERDEN TEPKİ

Olay sonrası SUBÜ’de öğrenim gören öğrenciler duruma tepki gösterdi. Her iki üniversite arasında yaşanan bu gelişmeler ile ile ilgili önümüzdeki dönemlerde neler yaşanacağı ise merak konusu oldu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.