Radyo 54

Kadın Girişimciler Kurulu toplantısı yapıldı

Kadın Girişimciler Kurulu toplantısı yapıldı
64 views
30 Haziran 2020 - 13:38

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini yürüten TOBB Sakarya İl Kadın Girişimciler Kurulu, 2020 yılının ilk meclis toplantısını kurul üyelerinin katılımı ile SATSO ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

“DÜNYA SON ÜÇ AYDA HIZLI BİR DEĞİŞİM GİRDABINA GİRDİ”

Toplantının Divan Kurulu’nu SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yüksel Avşar, TOBB Sakarya İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Zehra Dirim, Başkan Yardımcıları Dilek Özel ile Makbule Sözduyar ve SATSO Genel Sekreter Yardımcısı Mümin Haşil oluşturdu. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yüksel Avşar, SATSO faaliyetleri ve girişimciliğin önemi konularında gerçekleştirdiği konuşmasında şunları dile getirdi: “Dünya son üç ayda hızlı bir değişim girdabına girdi. Bu süreçten güçlü çıkacak olanlar, iş fikri olan yenilikleri takip eden ve üretenler olacaktır. Bu noktada kılavuz olmak bizlerin önceliği olmalıdır. Kadın girişimciler potansiyelinin her yönden geliştirilmesi ve donanımlı hale getirilmesi amacıyla bir yön belirlemek ve farkındalık sağlamak her zamankinden daha önemli bir noktaya gelmiştir.

“ ‘BEN YAPAMAM’ ALGISINA YER YOK”

Kadınlarımıza girişimci olma ruhunu benimsetmeliyiz. Bu yeni düzende artık “ben yapamam” algısına yer yok. Herkes mutlaka bir şeyi çok iyi yapıyordur ve o çok iyi yaptığı işlerde kadınlarımıza destek olmak öncülük etmek zorunluluğumuzdur. Pandemi sürecinden önce gerçekleştirdiğimiz “Geleceği Yazan Kadınlar Projesi” elde ettiğimiz başarı anlatılanlara çok güzel bir örnektir. Çağın gerekliliği haline gelen dijitalleşme konusunda SATSO olarak projemizle Türkiye’de örnek olan iller arasında yer aldık. Bu gücümüzü bundan sonraki süreçte de artırarak devam ettireceğimizi umuyorum.

“GÜÇLÜ KADIN GÜÇLÜ EKONOMİ DEMEK”

Hepimiz sahalara inerek üyelerimize, girişimci adaylarımıza dokunmalı, onlara önlerine çıkacak engelleri aşmalarında müdahil olmalı, ihtiyaçlarını tespit etmeli ve destek olmalıyız. Unutmayalım ki güçlü kadın güçlü ekonomi demektir. Yeni düzeni doğru okuyarak bu doğrultuda yol haritamızı güncelleyelim. Tecrübe edilmemiş bir süreçten çıkarken, ekonomik fırsatları yakalamış, güçlü, yeni teknolojilere hakim, üretken bir kadın topluluğunun katkılarına şehrimizin ve özellikle ülkemizin çok ihtiyacı var. Bizler Sakarya Ticaret Ve Sanayi Odası yönetim kurulu olarak her zaman kadınlarımıza destek için yanlarında olacağız.” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.