Radyo 54

Ünlülerin Twitter hesaplarını ele geçiren korsanlar bulundu…ISakaryadünyadan

Ünlülerin Twitter hesaplarını ele geçiren korsanlar bulundu…ISakaryadünyadan
73 views
01 Ağustos 2020 - 10:30

15 Temmuz’da dünyaca ünlü Elon Musk, Bill Gates, Joe Biden, Barrack Obama, Warren Buffet ve Kim Kardashian gibi zenginlerin Twitter hesaplarını ele geçirerek bu hesaplar üzerinden sahte paylaşımlarla Bitcoin dolandırıcılığı yapan 3 korsanın Florida’da yakalandığı açıklandı.

Amerika’nın Florida Hillsborough State Bölge Savcılığından yapılan açıklamaya göre,

ABD’nin Florida eyaletinde yaşayan 17 yaşındaki Graham Ivan Clark ve 22 yaşındaki Nima Fazeli ile 19 yaşındaki İngiliz vatandaşı Mason Sheppard’ın bilgisayar korsanlığı ve kişisel bilgileri 3. Şahıslara satmakla suçlanarak tutuklandıkları belirtildi.

Korsanlardan 17 yaşındaki Graham Ivan Clark’ın 30 farklı suçtan eyalette arandığını ve 18 yaşından küçük olmasına rağmen işlediği suçun mali dolandırıcılığa girdiği için, yasalar gereği bir yetişkin gibi yargılanacağı açıklandı.

‘Teknik ekibe güvenlik duvarını açtırma ihtimali olabilir’

Twitter üzerinden, bilinmeyen bir Bitcoin adresine her 1000 dolar gönderene 2 bin dolar ödeme yapılacağını vaadederek 100 bin doların üzerinde haksız kazanç elde ettikleri belirtildi.

Twitter yetkililerinin yaptığı açıklamada, ”sosyal mühendislik saldırısı” adı verdikleri bu dolandırıcılığın nasıl yapıldığını henüz çözemediklerini, telefon üzerinden kendilerini kurum içi sistem görevlisi olarak tanıtıp, teknik ekibe güvenlik duvarını açtırma ihtimali üzerinde durulduğu ifade edildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.