Radyo 54

Cumhurbaşkanı Erdoğan fındık fiyatını açıkladı..

Cumhurbaşkanı Erdoğan fındık fiyatını açıkladı..
210 views
27 Temmuz 2020 - 22:56

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yapılan Kabine Toplantısı’ndan sonra yaptığı açıklamada, % 50 sağlam iç esasına göre Giresun kabuklu fındık için kg alış fiyatı 22,5 TL, levant kalite kabuklu için 22 TL olarak fiyat belirlendiğini açıkladı.

Kabine toplantısından sonra açıklamalarda bulunan Erdoğan, 2020 yılı için fındık taban fiyatlarına ilişkin, “Yüzde 50 sağlam iç esasına göre Giresun kabuklu fındık için kilogram alış fiyatı 22,5 liradır. Fındık üreticisinin kilogramdaki kazancını yükseltmiş oluyoruz” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şu sözlerle sürdürdü; “Bugün de fındık alım fiyatlarını belirledik, geçtiğimiz yıl ofisimiz 16,5-17 TL kg fiyatı üzerinden alıma çıkmıştı. Bu sayede düşme eğilimi gösteren fındık fiyatları sezon içinde 18-20 TL civarında seyretmişti. Fındık ihraç fiyatının kg’da 5,8 dolardan, 6,72 dolara yükselmesiyle ülkemiz ilave 300 milyon dolar gelir elde etti. Toplam fındık ihracatımızda 2,2 milyar dolar olarak gerçekleşti. Yeni sezonun fındık fiyatlarını açıklayarak hizmet etmeyi sürdürüyoruz. % 50 sağlam iç esasına göre Giresun kabuklu fındık için kg alış fiyatı 22,5 TL, levant kalite kabuklu için 22 TL olarak belirlendi.

‘Emekliye 6.kez 1000’er TL Bayram İkramiyesi ödeniyor’

Kurban Bayramı ile birlikte 6. defa 12,4 milyon emekliye 1000’er lira bayram ikramiyesi ödendiğini dile getiren Erdoğan, “Bugüne kadar ödediğimiz tutar 64,2 milyar liradır. Ayrıca engelli ve yaşlı aylıkları ile evde bakım ücretlerini de bayramı beklemeden hesaplara yatırıyorum. Öğrencilerimizin kredi ve burs ödemelerini de bayram öncesi tamamlayacağız. Bu kapsamda 1 milyon 55 bin öğrencimize 603 milyon liranın üzerinde ödeme yapacağız” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.