Radyo 54

Huysuz Virjin hayatını kaybetti..

379 views
17 Temmuz 2020 - 22:30
Huysuz Virjin hayatını kaybetti..

Huysuz Virjin karakteriyle tanınan Seyfi Dursunoğlu, tedavi gördüğü hastanede 88 yaşında yaşamını yitirdi.

Hastanede 15 gündür tedavi altında olan Dursunoğlu‘nun son 3 gündür yoğun bakımda olduğu öğrenildi.

Yaşamı..

Huysuz Virjin karakteriyle ünlenen Seyfi Dursunoğlu, şarkıcı ve sunucudur. 1970’lerden 2000’lere kadar sürdürdüğü eğlence programları ile Türkiye’de televizyonların tanınan bir eğlence yüzü haline geldi.

1932 yılında Trabzon’da dünyaya gelen Seyfi Dursunoğlu, çocukluğu 5-6 yaşına kadar Trabzon’da, daha sonra da İstanbul’da geçti. Babasının isteği üzerine Heybeliada Askeri Deniz Lisesi’nde yatılı olarak okumaya başladı.

Bir süre sonra bu okuldan ayrıldı ve Boğaziçi Lisesi‘nden mezun oldu. İngiliz Filoloji’si okumaya başladı ancak, maddi, sıkıntılar okumasına engel oldu. Askerliğini Tuzla ve Hadımköy’de yedek subay olarak tamamladıktan sonra, SSK’da memur olarak 18 yıl çalıştı.

1970 yılında Huysuz Virjin’in doğumuyla memuriyet hayatını sonlardıran Dursunoğlu böylece gösteri dünyasına ve sanat yaşamına ilk adımını attı. Önce küçük kulüplerde sahneye çıkmaya başladı ancak ünü yayılınca daha büyük kulüplerden teklifler almaya başladı. Her yıl İzmir Fuarı’nda sahneyi Türkiye’nin en büyük assolistleriyle paylaştı.

Yardımsever kişiliği ile bilinen Huysuz Virjin’in, sağlığında birçok kurumlara bağışları bulunuyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.