marmaris tekne turları

Radyo 54

Şanlıurfa’nın değerli iş insanı koronaya yenildi..

Şanlıurfa’nın değerli iş insanı koronaya yenildi..
86 views
25 Eylül 2020 - 12:00

Şanlıurfa’nın değerli iş insanı koronaya yenildi..

Şanlıurfa’nın tanınmış ve sevilen iş insanlarından Kanal Urfa Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı, 44 yaşındaki İbrahim Toru, bugün sabaha karşı koronavirüse yenik düşerek hayatını kaybetti.

Şanlıurfa’nın tanınmış ve sevilen iş insanlarından Kanal Urfa Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı, 44 yaşındaki İbrahim Toru, bugün sabaha karşı koronavirüse yenik düşerek hayatını kaybetti.

Hayatta 5 S mottosunu bulunduğu her ortamda paylaşan İbrahim Toru, geçtiğimiz hafta koronavirüs belirtileri göstererek Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı. Hastanenin yoğun bakım ünitesinde yatan Toru, ağırlaşarak Gaziantep’te özel bir hastaneye nakledildi. İyiliksever, kibar ve naif iş insanı Toru, 14 günlük yaşam mücadelesini kaybederek dün akşam hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Şanlıurfa’nın ilk televizyon kuruluşu olan Kanal Urfa Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı ve sahibi olan iş insanı İbrahim Toru, aynı zamanda Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği Yönetim Kurulu Üyeliğini yürütmekteydi.  2018 Genel Seçimlerinde AK Parti’den Şanlıurfa milletvekili adayı da olan ve yardımseverliği ile bilinen İbrahim Toru, aynı zamanda birçok ticari faailiyet gösteren işletmelerin de sahibiydi.

İbrahim Toru Kimdir?

Şanlıurfa’nın sevilen simalarından olan iş insanı İbrahim Toru, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası için verdiği röportajında;

2 Mayıs 1976 yılında Şanlıurfa’da doğdum. 11 Çocuklu ailenin 2. Evladıyım.

Çocuk yaşta çalışmaya başladım. Ayakkabı boyacılığı dahil birçok işte çalışarak aileme katkı sağlamaya çalıştım. Daha sonra 1992 yılında ben, abim ve Rahmetli amcam ile Japon pasajı girişinde bir dükkanda ticaret hayatına başladık. O zaman ben lise 2’ye gidiyordum. İşte ilk defa ticaret hayatına orada başladım.

Amcam 1993 yılında vefat edince iş benle abime kaldı. Boyacılıktan kazandığım (Orta 3’e kadar ayakkabı boyacılığı yaptı) 11 çeyrek altın ve abimin de katkı sağladığı bir sermaye ile o günün parası ile 2524 dolar paramızı birleştirdik ve bu şekilde ticaret hayatımıza başladık. Günlük kazandığımız para ile birikim yaptık. 5500 dolarlık bir birikimimiz ve birinden gelen bir iş ortaklığı ile abimle beraber Dubai’ye gittik. Oradan ilk getirdiğimiz ürünlerden biri de oyuncak oldu. İşte oyuncak ile ticari hayatımız başlamış oldu.

Hayatta ki başarının sırrı 5 S formülün de saklıdır. Bunu kim yaparsa yapsın başarısız olursa karşıma gelsin neden başarısız olduğunu söyleyeyim. Bunun 1.si hangi işi yaparsa yapsın Severek yapması lazım, 2. Si Samimiyet, 3.sü Sabır, 4.sü Saygı ve 5.si de Sadakattir. Ticarette de yapılması gereken 3. Unsur var, bu unsurlar içerisinde de birbirini pekiştiren yaptığın işi sevmen, 2.si, mutlaka bir hedefinin olması çünkü hedef olmasa günü birlik yaşamına devam eder ve 3.sü risktir. Eğer siz rakipleriniz içinde adınızdan söz edilmesini istiyorsanız yeniliklere imza atmanız lazım. Tabi bunu başarmak için takım oyunu oynamanız lazım.

Sevgili Ahbap, gencecik yaşında kalbine yenildi.. | #Sakarya #Erenler #Ahbap –

İş insanı canına kıydı!

Bilim Kurulu Üyesi Koronaya Yakalandı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.