Radyo 54

Şans oyunları devrediliyor…

Şans oyunları devrediliyor…
114 views
01 Ağustos 2020 - 13:13

Milli Piyango İdaresince yürütülen şans oyunları, Sisal Şans Şirketi’ne devrediliyor.

Türkiye Varlık Fonu ile Sisal Şans İnteraktif Hizmetler ve Şans Oyunları Yatırımları A.Ş. arasında imzalanan sözleşme kapsamında bugünden itibaren Milli Piyango İdaresi tarafından yürütülen işler, 1 Ağustos itibarıyla Sisal Şans Şirketi tarafından devralınacak. Milli Piyango İdaresi’nce sayısal oyunlar sistemi üzerinden oynatılan Sayısal Loto, Şans topu, Süper Loto ve On Numara ile Milli Piyango oyunları satışlara kapatıldı.

Milli Piyango İdaresi, sanal bayilerin teknik alt yapıları aracılığı tarafından oynatılan Süper Şans Topu ve Süper Sayısal Loto oyunları, Para Loto oyunu ve Süper On Numara oyunları sonlandırdı. Bu şekilde, Milli Piyango, Süper Piyango ve Banko Piyango oyunlarının da sonlandırılmasına ilişkin karar paylaşıldı. Milli Piyango oyunu biletlerine ilişkin ikramiyeler, son çekilişin zaman aşımı süresi olan 29 Temmuz 2021 tarihine kadar Genel Müdürlük, şube müdürlükleri, Ziraat Bankası şubeleri ve Milli Piyango bayilerince ödeneceği bildirildi.

‘Yeni oyunları da devreye alınacak’

Hemen Kazan bileti satışları da bugünden itibaren durduruldu. Daha önce satışı yapılan ve ikramiye isabet etmiş biletlerin son ödeme tarihine kadar ikramiye ödemeleri yapılacak. 2019/A serili Hemen Kazan biletlerinin ikramiye son ödeme tarihi 31 Ağustos 2020, 2019/B serili biletlerin son ödeme tarihi ise 31 Aralık 2020 mesai bitimine kadar yapılacağı açıklandı. Çevrimiçi sayısal oyun sistemi üzerinden terminaller aracılığıyla devir tarihinden önce oynanmış Klasik Piyango, On Numara, Şans Topu, Süper Loto ve Sayısal Loto oyunlarına ait ikramiye ödemeleri ise devir işlemini müteakip, zaman aşımı süreleri sonuna kadar yüklenici firma aracılığıyla gerçekleştirileceği bildirildi.

Sisal Şans, kendi oyun planına göre sayısal oyunlar, kazı kazan ve piyangoya ilişkin faaliyetlerini yürütecek. Firma, Milli Piyango İdaresi’nin oyunlarını geliştirmenin yanı sıra, yeni oyunları da devreye alacağını açıkladı.

Yapılan devrin ardından şans oyunlarının işleyişine yönelik tüm çalışmaları izleme ve denetleme yetkisi yine Milli Piyango İdaresi’nde olacak.

Milli Piyango lisansı 2017’de 49 yıllığına Türkiye Varlık Fonu’na devredilmişti. Bu şekilde Milli Piyango lisansı Fon’da kalmaya devam edecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.