marmaris tekne turları

Radyo 54

‘Sakarya’nın Evlatları Eğitimden Mahrum Kalmasın’

‘Sakarya’nın Evlatları Eğitimden Mahrum Kalmasın’
63 views
21 Eylül 2020 - 19:00

Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Başkanı Erdem Ercan, Sakarya’da ilk ve orta öğretim seviyesinde uzaktan eğitim alma imkanı olmayan öğrenciler için tablet ve internet bağışı seferberliğini başlattı.

Konuyla ilgili açıklama yapan MBD Genel Başkanı Erdem Ercan, “Korona virüsü ile ilgili ikinci dalga söylemlerinin gölgesinde ülkemizde de artan vaka sayılarıyla birlikte Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze eğitim yerine ağırlıklı olarak online eğitime devam kararı almıştır. Öğrenciler, bütün dünyaya örnek olan Milli Eğitim Bakanlığı’nın uzaktan eğitim platformu EBA üzerinden evlerinde eğitimlerine devam etmektedir.

Fedakar öğretmenlerimiz de kendi öğrencilerine internet üzerinden her türlü desteği vermektedir. Özverili çalışmalarından dolayı hem Milli Eğitim Bakanlığımızla, hem de öğretmenlerimizle gurur duyuyoruz. İmkanı olan öğrenciler, pandeminin eğitim hayatında yarattığı olumsuzluğa rağmen eğitimlerine kesintisiz bir şekilde devam ediyorlar. Ya imkanı olmayan öğrenciler. Evinde bilgisayar almaya, evine internet bağlatmaya gücü yetmeyen ailelerin çocukları, bakanlığımızın sunmuş olduğu bu imkanlardan faydalanamıyor. Teknolojinin eğitim hayatına bu kadar nüfus ettiği şu günlerde Sakarya’da maddi imkansızlıklarından dolayı evlerine bilgisayar alamayan, internet bağlatamayan ya da internet faturasını ödeyemeyen ailelerin sayısı tahminimizden bile çok daha fazladır. Zor zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde Sakarya’nın bir evladı olarak bu duruma kayıtsız kalamazdık.

Bu nedenle “Sakarya’nın evlatları eğitimden mahrum kalmasın” diye uzaktan eğitim imkanı olmayan öğrenciler için tablet ve internet seferberliğini başlatıyoruz. Derneğimizin tespit etmiş olduğu ailelerin çocuklarına tabletlerini ulaştırmakla kalmayacağız, dönem sonuna kadar da eğitimleri kesintiye uğramaması için internetlerini de temin edeceğiz. Sakarya’nın ve Sakaryalıların Türkiye’ye örnek olması ve farkındalık yaratması için şehrimizin siyasilerine, iş adamlarına, sivil toplum kuruluşlarına ve halkımıza sesleniyorum: Gelin hep birlikte elimizi taşın altına koyalım. Sakarya’da bilgisayarsız ve internetsiz bir tane bile çocuk kalmasın. Birlik ve beraberliğimiz bütün Türkiye’ye örnek olsun.”

Uzaktan Eğitimden Yabancı Diller Bölümü Memnun | #Sakarya #Adapazarı #Eğitim –

Sakarya’nın tarım potansiyelini konuştular

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.