marmaris tekne turları

Radyo 54

Korona’dan Korunma Yollarını Anlattılar

Korona’dan Korunma Yollarını Anlattılar
69 views
12 Eylül 2020 - 20:00

Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü İlçedeki vatandaşlara yönelik Covid-19 salgını sürecinde bulaşmayı sağlayan sebeplere dikkati çekmek üzere farkındalık çalışması düzenledi.

Sağlık çalışanlarının Covid-19 pandemisi sürecindeki özverili çabasının toplumun kurallara uyumu, desteği ve katılımı ile artacağını ifade eden yetkililer Hendek İlçesinde çalışmalarına devam ediyor. Özellikle son günlerde pandemik yayılmanın ülkemiz genelinde artması nedeniyle maske, mesafe, el hijyeni uygulamalarının topluma anlatılmasının hedeflendiği çalışma Halk Sağlığı Haftası nedeniyle toplumun bilinçlenmesi adına önem taşıyor.

Hendek İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Burcu Başaran Güngör ve İlçe Sağlık personeli Deniz De Asis, Ebru Gürlü, Elif Kodaman, Selin Öz ve Ömer Gözyumanı’ın katılım sağladığı çalışmada cadde ve sokaklarda mesafe konusunda toplum uygulamalı olarak bilgilendirildi. Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü sağlık personeli en az 2 metre olması gereken sosyal mesafenin ölçü birimleri ile anlatılmasının yanında geniş açılmış iki adım ile anlatılmasını uygulamalı gerçekleştirdi. Sağlık personeli İki adım tanımlamasının toplumun mesafe algısında daha pratik bir yaklaşım kazandırabileceği ifade ederek, pandemi sürecinde alışkanlıklara etki edecek çalışmalarında halkın destek ve kurallara uyumunu beklediklerini topluma anlattılar.

BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Sosyal Mesafe uygulaması öksürük veya hapşırık ile çıkan damlacıkların havada hemen buharlaştığı ya da yere düştüğü 1-2 metre içinde bir alanda etkili olduğunu enfeksiyon hastalıklarında koruyucu önem taşıyor. Virüsün bulaşma riskini artıracak en büyük etkenlerden biri olan yakın mesafeden temas konusunda toplumun duyarlılık düzeyinin artması konusunda alışkanlık kazanması gerekiyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.