marmaris tekne turları

Radyo 54

Youtube’dan Koronavirüs Aşısıyla İlgili Yanıltıcı Bilgiye Engelleme

Youtube’dan Koronavirüs Aşısıyla İlgili Yanıltıcı Bilgiye Engelleme
99 views
15 Ekim 2020 - 17:30

YouTube, yeni tip koronavirüse (COVID-19) karşı geliştirilen aşı adayları hakkında yanıltıcı bilgiler yayan videoları engelleyeceğini açıkladı.

BBC’de yer alan habere göre, siteden yapılan açıklamada, aşılar konusunda yerel sağlık otoriteleri ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından kabul gören uzman görüşleri dışında bilgiler paylaşan videolara platformda yer verilmeyeceği ifade edildi.

Açıklamada, “COVID-19 aşısı için çalışmalarının acil ve hayati hale geldiği bu koşullarda, yanıltıcı bilgileri siteden kaldırmak için doğru kurallara sahip olmamız gerektiğini düşünüyoruz” ifadeleri yer aldı. Google’ın çatı şirketi olan Alphabet bünyesindeki Youtube şirketi, daha önce de COVID-19‘la ilgili “tıbbi temeli olmayan bilgileri” içeren paylaşımlar konusunda benzer tedbirleri alacağını açıklamıştı.

YouTube’un bu adımı, sosyal paylaşım sitesi Facebook’un insanları aşı yaptırmaktan caydırmaya yönelik reklam türü paylaşımlara yer vermeyeceğini açıklamasının ardından geldi. Facebook’un kararı reklam türünde olmayan paylaşımları içermezken, YouTube, kazanç amaçlı veya öyle olmayan tüm içerikleri kapsamına alıyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünde yer değişikliği operasyonu

“Döviz piyasasında manipülasyon ve yanıltıcı işlemlerin cezası ağır olabilir”

Sapanca’da elektrik telleri yer altına alınıyor

Vali Kaldırım, patlama ile ilgili bilgi verdi..

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.